Flat C, Floor 6, Taikoo Shing - Maple Mansion

18 Taikoo Wan RoadQuarry Bay
HK$ 6,680,000HK$ 6,680,000
@ 7,447 / SF (S)
Sold: 14.11.2007
897
SF (S)
3
Beds
This property is no longer available.
Features & Facilities
Building Age
42 Years
Facilities
Badminton Court
Tennis Court
Playground
Outdoor Swimming Pool
24 Hour Security
Property Transactions
Date
Price
$/SF
Size
Apr 25, 2025
13M
14.493K
897
Jul 3, 2017
16M
17.838K
897
Mar 1, 2010
8.2M
9.142K
897
Nov 14, 2007
6.68M
7.448K
897

Neighbourhood

Get Travel Time
-- min
My Places