Building Building | Price Price | $ / SF $ / SF | Bed | Bath | |||
| Centrestage - Block 2 | HK$ 60K 60K | HK$ 66 | 3 | 2 | |||
| Centrestage - Block 2 | HK$ 42K 42K | HK$ 67 | 3 | 1 | |||
| Centrestage - Block 2 | HK$ 138K 138K | HK$ 75 | 2 | 2 | |||
| Welland Building | HK$ 22.5K 22.5K | HK$ 53 | 1 | 1 | |||
| Tai Kei House | HK$ 24.8K 24.8K | HK$ 92 | 0 | 1 | |||
| CentrePoint | HK$ 49K 49K | HK$ 66 | 3 | 2 |

| Date | Floor | Unit | Price | Last Reg. Date | Last Reg. Change | Annualized Return | Size | $/SF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/03/2015 | 3 | D | HK$ 4.6M | 30/09/2008 | 607.69% | 35.22% | 269 SF (S) | HK$ 17,100 SF (S) |
| 30/09/2010 | 1 | D | HK$ 2.79M | 13/05/2010 | 17.23% | 44.92% | 269 SF (S) | HK$ 10,371 SF (S) |
| 13/05/2010 | 1 | D | HK$ 2.38M | - | - | - | 269 SF (S) | HK$ 8,847 SF (S) |
| 30/09/2008 | 3 | D | HK$ 650K | 25/01/2007 | -9.72% | -5.9% | 269 SF (S) | HK$ 2,416 SF (S) |
| 25/01/2007 | 3 | D | HK$ 720K | - | - | - | 269 SF (S) | HK$ 2,676 SF (S) |
| 05/10/2006 | 5 | C | HK$ 1.45M | 11/07/2006 | 28.32% | 120.2% | 356 SF (S) | HK$ 4,073 SF (S) |
| 11/07/2006 | 5 | C | HK$ 1.13M | - | - | - | 356 SF (S) | HK$ 3,174 SF (S) |